• Domov
  • Farby
  • TOP 5: Najobľúbenejšie farby ručne robených obkladačiek

TOP 5: Najobľúbenejšie farby ručne robených obkladačiek

V našom vzorkovníku nájdete množstvo krásnych farieb a odtieňov glazúr. Či už sa rozhodnete pre jednu farbu, kombináciu viacerých farieb naraz, jemné neutrálne odtiene, alebo naopak výrazný a dychberúci odtieň, vďaka ručne robeným obkladačkám vynikne naozaj každá plocha.

Dnes sme pre vás pripravili zoznam 5 najobľúbenejších farieb obkladačiek.

Asi vám nepovieme nič nové, ak vám prezradíme že u nás v obľúbenosti  jednoznačne vedú rôzne odtiene modrej a zelenej.

 

Smaragdová

Táto krásna tmavozelená glazúra si vás získa svojou univerzálnosťou. Hodí sa na všetky tvary obkladačiek. Krásne zažiari na listoch, diamantoch, rybích šupinách, alebo aj na obdĺžnikoch. O zelenej farbe sa hovorí, že upokojuje. Je to ideálna voľba pre tých, ktorý chcú svojmu domovu dodať trochu prírodnejší vzhľad. Zelená sa hodí napríklad aj na menšie kuchynské zásteny.

 

Modro-zelená

Nie je to modrá, ale nie je to ani zelená. Je to skrátka modrozelená. Pekne ukáže na obdĺžnikoch, rybích šupinách ale aj arabeskách. Navyše v spojení so zlatými, alebo medenými doplnkami bude pôsobiť naozaj luxusne.

 

Petrolejová

Táto glazúra je o čosi modrejšia ako naša modrozelená. Avšak stále to nie je čisto modrá. Oproti našej azúrovej je tento odtieň trochu tlmenejší. Táto farba je priam dokonalá na rybích šupinách, ktoré sa pýtajú do sprchového kúta, alebo na diamantoch ako kuchynská zástena.

 

Biela

Ak práve nie ste fanúšikom výrazných farieb, biela bude možno tá správna voľba pre vás. Nemusíte sa báť, že by priestor pôsobil sterilne a nudne. Práve naopak, biela je symbolom čistoty a elegancie. Krásne vynikne s výraznou špárovkou, napríklad tmavo šedou alebo čiernou. Vďaka kontrastnej špárovke o to viac vynikne samotný tvar obkladačiek.

 

Stracciatella

Túto farbu sme nazvali podľa známej zmrzliny. 🙂 Je to šedo-krémová glazúra, ktorá vďaka svojmu odtieňu pôsobí nežne a jemne. Tento neutrálny odtieň sa hodí aj do miestností, kde je pomenej denného svetla a ktoré si preto žiada svetlejšie farby.

 

Pokiaľ v našom vzorkovníku nenájdete odtieň ktorý hľadáte, pokojne nám povedzte Vašu predstavu. Veľakrát sme už dolaďovali farby tak, aby pekne ladili so zvyškom interiéru.

Miešanie farieb je však veľmi individuálny proces, preto najprv potrebujeme poznať požiadavky a na základe toho pripravíme farebnú vzorku na odsúhlasenie. 🙂

Tak čo, ktorá je práve tá vaša najobľúbenejšia?