Ručne robené keramické obkladačky ako dominanta v kúpeľni

Ako docieliť aby sa z našej kúpeľne stala oáza pokoja a oddychu? Okrem vonných sviečok, tlmeného svetla a peny do kúpeľa celkovú atmosféru dotvára aj samotné prostredie kúpeľne. Ak si chcete z kúpeľne vytvoriť svoje malé útočisko pred svetom, dbajte nielen na výber vhodných materiálov, ale aj na tie správne kombinácie farieb.

Ak hľadáte niečo originálne máme pre vás pár tipov, ako zakomponovať ručne robené obkladačky do kúpeľne a vytvoriť, tak ideálny priestor na očistu tela ale aj duše. 🙂

 

Obloženie vane

Jedným z obľúbených spôsobov ako použiť ručne robené obkladačky v kúpeľni, je obložiť samotnú vaňu výraznou farebnou mozaikou napr. v tvare diamantov. Tým sa z vane stane dominanta priestoru, ktorá láka na nerušený kúpeľ ako stvorený na dokonalé uvoľnenie.

 

Sprchový kút

Ručne robené obkladačky krásne vynikú aj v sprchovom kúte. Či už zvolíte rybie šupiny, diamanty, alebo predĺžené 6 uholníky, budete sa vďaka nim cítiť ako ryba vo vode. Odtiene modrej a zelenej Vás doslova nakopnú energiou. Sú totiž ako stvorené na oživenie tmavého obkladu, no veľmi pekne vyniknú aj vo svetlom interiéri.

 

Rám zrkadla

Obkladačky vedia ozvláštniť, nielen sprchu či vaňu. Aj zrkadlo nad umývadlom sa môže stať dominantou kúpeľne. Obkladačky môžete použiť napr. aj ako výrazný rám, ktorý navyše vďaka LED podsvieteniu dostane nový rozmer.

 

Záchod

Aj toaleta si zaslúži mať svoj štýl. Výrazná mozaika na jednej zo stien, je tá správna voľba.
Pokiaľ zvolíte rovnakú mozaiku aj v kúpeľni, miestnosti vďaka tomu pekne prepojíte a zľadíte.

 

Výrazná stena

Niekedy to nemusí byť len o výrazných farbách. Neutrálne a zemité odtiene v kombinácií s nevšedným tvarom obkladačiek, dokážu doslova divy. 🙂 Napr. obkladačky v tvare rybích šupín použité na stene nad vaňou vám doma okamžite navodia prímorskú atmosféru.

 

Listelový pás

Aj jemný pás v podobe ručne robeného obkladu vie dodať kúpeľni nový rozmer. Výrazný farebný pás v kombinácii s bielym obkladom oživí a dodá hravosť. Pokiaľ zvolíte vertikálny pás, priestoru dodáte výšku, pokiaľ sa rozhodnete pre horizontálny pás, priestoru tým viete dodať šírku.