Kuchynská zástena 4-krát inak

Kuchynská zástena je najčastejšie miesto, kam umiestňujete naše obkladačky. Kuchynskou zástenou sa označuje miesto, ktoré vypĺňa priestor medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami, prípadne policami. Výška zásteny sa pohybuje štandardne v rozmedzí od 50 do 70 cm.

Kuchynská zástena by mala spĺňať estetickú, ale predovšetkým aj praktickú funkciu. Naše ručne robené obkladačky spĺňajú obe tieto funkcie. 🙂

Obkladačky vyrábame z kvalitných materiálov a sú vypaľované na veľmi vysokých teplotách. Vďaka čomu, sú vhodné aj za plynový sporák.

Správnym výberom kuchynskej zásteny môžeme celý priestor dotvoriť a dodať mu jedinečný charakter. Môžete siahnuť po výrazných farbách aj po jemných odtieňoch. Vybrať si môžete z klasických tvarov ako sú obdĺžniky, alebo naopak po niečom nevšednom ako napríklad listy, či arabesky.

Pozrite si rôzne kombinácie tvarov obkladačiek a farieb, ktoré dokážu doslova rozžiariť celú kuchyňu. Nechajte sa inšpirovať.

Smaragdovo zelené rybie šupiny

Kto by nemal rád túto nádhernú kombináciu malých rybích šupín a smaragdovo zelenej farby. Sýte smaragdovo zelené tóny vytvoria z kuchynskej zásteny výrazný prvok, na ktorý bude radosť pozerať.

 

Petrolejové predĺžené šesťuholníky

Petrolejová je farba, ktorú v kombinácii s našim ručne robeným obkladom už ani netreba predstavovať. Krásne vynikne aj na takýchto netradičnejších tvaroch akými sú práve predĺžené šesťuholníky. Zástene dodali farebný a zároveň moderný vzhľad.

 

Trojkombinácia farieb na diamantoch

Táto zástena je vyskladaná z obkladačiek v tvare diamantov. Farebná kombinácia pozostáva z troch farieb: biela, stracciatella a “kovová” gloria. Hravá zástena krásne dopĺňa svetlú kuchynskú linku.

 

Modro – šedé arabesky

Pokiaľ sa nechcete púštať do farebných experimentov, ale zároveň by ste chceli kuchyni dodať farbu, môžete siahnuť napríklad po modro – šedej farbe. V kombinácii s neokukaným tvarom arabesiek vytvoríte nazaj výraznú dominantu priestoru.

A čo vy? Ktorej kombinácii by ste dali prednosť? Možností je naozaj veľa, stačí si len vybrať.