kosodĺžniky

Kosodĺžniky – Nový tvar obkladačiek

Predstavujeme Vám nový tvar našich ručne robených keramických obkladačiek. Sú nimi kosodĺžniky.

Tentokrát bola požiadavka od našej zákazníčky vyrobiť obkladačky v tvare kosodĺžnikov, alebo inak nazývaných aj „chevron“. S týmto tvarom sa môžete často stretnúť napríklad pri drevených podlahách a parketách.

Nie je to prvýkrát, čo nás zákazníčka oslovila s požiadavkou, či by sme vedeli vyrobiť aj tvar, ktorý nemáme v ponuke. Takto isto sa v našom portfóliu objavil aj tvar listov, za čo sme veľmi vďační. Tento tvar sa postupom času totižto stal jedným z najobľúbenejších a smaragdovo zelené listy už zdobia nejednu kuchynskú zástenu.

 

Kosodĺžniky v modro zelenej farbe

Kosodĺžniky v modro zelenej farbe

Kosodĺžniky pôsobia vo finále veľmi elegantne a nadčasovo. Svojim podlhovastým tvarom dokážu priestor opticky pekne predĺžiť. Keďže sa nám tento tvar veľmi zapáčil, rozhodli sme sa ho pridať aj do našej stálej ponuky.

Ako aj naše zvyšné tvary, aj kosodĺžniky nechávajú priestor na vašu predstavivosť a kreativitu. Rôzne farebné prevedia, či spôsoby ukladania ponúkajú veľa možností na vytvorenie unikátneho dizajnu.

Prvý najčastejšie používaný spôsob ukladania je už spomínané pravidelné ukladanie do šípky. Druhým spôsobom je vcelku netradičné vertikálne ukladanie a tretím môže byť horizontálne ukladanie do šípky.

Farebne krásne vyniknú v jednofarebných prevedeniach. Ideálne sú zemité a svetlé odtiene ako biela, stracciatella, či cappuccino. Pokiaľ by ste chceli vniesť do svojho priestoru trochu veselých farieb, siahnuť môžete aj po pastelových odtieňoch, ako napríklad pastelovo modrá, či pastelovo ružová.

Realizácia: Kosodĺžniky vo farbe stracciatella

Realizácia: Kosodĺžniky vo farbe stracciatella

Krásny look dosiahnete aj viac farebnou kombináciou. Kombinácia niekoľkých farieb a odtieňov dokáže na väčšej ploche vytvoriť zaujímavé efekty.

 

Ak máte radi skôr niečo výrazné a pestré, kombinácia petrolejovej, azúrovej a modrozelenej je určite zásah „do čierneho“. Z kuchynskej zásteny, či kúpeľňovej steny vytvoríte dychberúci kúsok, ktorý zaručene nikto neprehliadne.

Grafický návrh: modrozelené kosodĺžniky

Veríme, že si tento náš nový tvar ručne robených obkladačiek obľúbite rovnako ako my. 🙂