Rastlinková obkladačka - detail

Keramické obkladačky ako stvorené na chalupu

K chalupám a vidieckej atmosfére neodmyslitelne patria aj štýlové obklady, ktoré túto atmosféru krásne doladia a podčiarknu. V tomto článku sme pre vás pripravili zopár tipov, ktoré vás môžu inšpirovať pri zariaďovaní, či prerábke práve tej vašej vysnívanej.

 

Rastlinkové obkladačky inšpirované prírodou

Chalupy sa nám tak nejak prirodzene spájajú hlavne s prírodou. Pri zariaďovaní chalúp sa preto často používajú prírodné prvky ako napr. drevo, či kameň. Z lásky k prírode vznikli aj naše rastlinkové obkladačky. Každá je jedinečná a nenapodobiteľná. Originálne kúsky vznikajú otláčaním rôznych kvetov, stebiel, či listov. Do kuchyne tak prinesú kúsok prírody a kvitnúť budú po celý rok.

 

Maľované

Keď sa povedia obkladačky na chalupu, mnohí si predstavia klasické maľované obkladačky. Jemný ručne maľovaný motív na bielych obkladačkách je rokmi overená klasika a vidiecky štýl ako vyšitý. 🙂

Maľované obkladačky, vidiecky štýl

 

Kuchyňa ako srdce domova

Pri srdci zahrejú aj naše srdiečkové obkladačky. Vlnité okraje podčiarknu chalupársky štýl a ručne maľované srdiečka pripomenú slovenský folklór. Vďaka nim bude každá kuchyňa pôsobiť ako to povestné “srdce domova”.

Modrotlačové

Predlohou pre vznik tejto kolekcie obkladačiek bola, ako je zrejmé už zo samotného názvu, modrotlač. Množstvo malých bodiek, ktoré zdobia tieto obkladačky je pripomienkou nášho krásneho slovenského kultúrneho dedičstva.

 

Pre milovníkov moderného štýlu

Pokiaľ hľadáte skôr niečo modernejšie, skúste obkladačky v tvare štvorcov. Štvorcové obkladačky predstavujú večnú klasiku, ktorá nikdy nič nepokazí. Nadčasový dizajn štvorcových obkladačiek je tu už dlhé stáročia a zaručene nikdy nevyjde z módy. V kombinácií s prírodnými odtieňmi ako napríklad zelená, alebo medová sú vhodnou voľbou aj na chalupy.

Kuchyňa so srdiečkovými obkladačkami

 

Rustikálne

Obdĺžnikové obkladačky dokážu vyhovieť asi každému priestoru a vkusu a vďaka svojej variabilite sa dajú použiť na mnoho spôsobov. Chalupársku atmosféru navodíte uložením obdĺžnikov do vzoru herringbone s použitím krásneho odtieňu glaźury, ako napríklad naša zelená patina.

Obdĺžniky vo farbe zelená patina

 

Veríme, že sme vás inšpirovali a pri zariaďovaní vašej chalupy siahnete aj po originálnom doplnku, akým sú naše ručne robené obkladačky.