Horúce kuchynské trendy na tento rok

Fialová farba

Za farbu roka 2018 bola vyhlásená Ultra Violet. V tomto roku preto môžeme očakávať túto farbu aj v interiéroch a obzvlášť v kuchyniach, či už vo forme kuchynských doplnkov, ako príjemný akcent, alebo ako odvážnu dominantu v podobe kuchynských skriniek. Viac o tom ako túto farbu kombinovať nájdete v článku Farba roku 2018.

3 couleurs auxquelles on ne pense pas forcémment | Ponio
zdroj: www.pinterest.com
Purple Kitchen Cabinets
zdroj: www.pinterest.com

Štýlové obklady

V tomto roku sa do popredia dostávajú rôzne dizajnové obkladačky. Na výber budú zaujímavé vzory, tvary aj farebné kombinácie. Práve vďaka obkladačkám môže miestnosť dostať ten správny výraz. Široký výber, ale aj dizajn priamo na mieru nájdete v našej galérií na www.tileme.sk.

Kovový lesk

V kuchyniach budú aj naďalej hrať prím kovové odlesky. Kov môžeme nájsť v podobe medených armatúr, lámp, ale aj zástien, či skriniek

Farmhouse kitchen sinks, also known as apron-front sinks, have a practical past—their deep basins allow for plenty of dishwashing and overhanging fronts eliminate sharp countertop edges you might otherwise bump into. But these days they're also a kitchen design statement, bringing a classic, country vibe to the space.
zdroj: www.pinterest.com
Custom Textiles : Loom to Home (@luna_zorro) • Instagram photos and videos
zdroj: www.pinterest.com

Vsaďte na technológie

Žijeme v čase rozvoja technológií a preto v žiadnej modernej kuchyni nesmie chýbať poriadna technologická vychytávka, alebo praktické smart riešenia, ktoré zjednodušujú život a zároveň aj šetria energie, či životné prostredie.

Led osvetlenie

Led osvetlenie má aj tento rok svoje zastúpenie v moderných kuchyniach. Či už chcete podsvietiť skrinky, ostrovček alebo rozjasniť pracovnú plochu či osvetliť tmavé šuflíky, rozhodne sa oplatí zainvestovať do Led osvetlenia.

20 Revolution Kitchens Designs | Archishere
zdroj: www.pinterest.com

Minimalizmus

Aj tento rok sa budú trendy niesť v znamení minimalizmu a čistých línií. Čistá a uprataná kuchynská linka bez zbytočných dekorácií je hitom. Zabudované spotrebiče dopomôžu k jednoduchej a rýchlej údržbe kuchyňa bude vždy pôsobiť čistým a uprataným dojmom.

Inspiratieboost: een minimalistische look met een keuken in ton sur ton - Roomed
zdroj: www.pinterest.com

Police

Čoraz častejšie vidíme, že v kuchyniach ubúdajú horné skrinky a nahrádzajú sa masívnymi drevenými policami. Otvorené police dodajú kuchyni vzdušný a presvetlený nádych a môžu slúžiť ako výstavka pekného riadu, či umeleckých dekorácií.

Open shelving in the kitchen
zdroj: www.pinterest.com
für Kochbücher in der Küche Mehr
zdroj: www.pinterest.com

Wabi sabi

Poslednou novinkou je japonská filozofia wabi sabi. V dnešnom uponáhľanom svete, kde sa všetci ženú za dokonalosťou sa hlási o slovo táto krásna zenová filozofia, ktorá práve naopak vidí krásu v nedokonalosti, nepravidelnosti a pominuteľnosti. Vyzdvihuje nedostatky, originalitu, ležérnosť a nedbalosť.

Wabi Sabi inspiration | the beauty of natural elements | interior design…
zdroj: www.pinterest.com
[CasaGiardino] ♛ Porte ancienne dans décor blanc moderne
zdroj: www.pinterest.com
Home Decor - a room to cook in - Wabi sabi rustic kitchen from 'Interiors/Atelier AM' + raw wood cabinets and open shelving
www.pinterest.com