Diamantové obkladačky 4-krát inak

Diamantové obkladačky sú naša srdcovka. Vďaka svojej univerzálnosti sa dajú použiť naozaj na mnoho spôsobov.

Či už zvolíte netradičné ukladanie, alebo sa rozhodnete pre nápaditú farebnú kombináciu, s diamantami si vždy vyčarujete nádherný dizajnový prvok.

Poďme si teda ukázať 4 spôsoby ako sa dá s týmto neobvyklým tvarom obkladačiek vyhrať.

 

Veľké, malé alebo XL?

Malé diamanty pekne ukážu na menšej ploche ako je napríklad kuchynská zástena, alebo toaleta. Jeden meter štvorcový sa skladá až z vyše 370 takýchto malých kúskov. Veľké diamanty zase zažiaria na väčších plochách. My sme ich napríklad použili aj na našej stene v showroome, ale skvele sa hodia napr. aj na obloženie vane alebo sprchového kúta. XL – tak sme nazvali tieto extra veľké diamanty, ktorými sa dá vytvoriť napr. pôsobivý a obľúbený color blocking.

Vertikálne ukladanie, horizontálne, alebo ukladanie do stromčeka

Nie len veľkosťou ale aj spôsobom ukladania si viete diamanty dotvoriť podľa predstáv. Diamantové obkladačky sa dajú ukladať klasickým horizontálnym spôsobom, kedy budia dojem 3D kocky, alebo vertikálnym spôsobom, kedy sa diamanty ukladajú dlhšou stranou nahor. Ďalšou možnosťou je netradičné no o to nápaditejšie ukladanie ktoré sme nazvali “do stromčeka”.

Jednofarebné

Najobľúbenejšou voľbou je jednofarebné prevedenie diamantov s použitím výraznej farby ako napr. petrolejová, modrozelená, smaragdová, alebo azúrová. Vďaka nanášaniu glazúry štetcom, dokážu vytvárať intenzívnejšie aj svetlejšie odtiene. Tým docielite originálny efekt aj s použitím len jednej farby.

Viac farebná kombinácia

Diamanty krásne ukážu aj v kombinácii viacerých farieb. Pri kombinovaní viacerých farieb môžete pokojne popustiť uzdu svojej fantázii, alebo sa môžete držať aj známeho pravidla 60/30/10. Toto pravidlo Vám pomôže vytvoriť rovnovážnu farebnú paletu. 60% by mala zastávať primárna farba, 30% by malo zodpovedať sekundárnej farbe a zvyšných 10% môže tvoriť pekný farebný akcent. Tento koncept môžete použiť buď len pri rozvrhnutí dispozície obkladačiek, alebo aj pri zariaďovaní celej izby, či dokonca celého interiéru.