Ako využiť koralovú farbu v interiéri?

Living Coral

Počuli ste už o farbe roka? Firma Pantone každoročne vyhlasuje farbu, v ktorej by sa mali niesť trendy na daný rok. V roku 2019 ňou podľa odborníkov bude koralová (Living Coral). Či už ide o vybavenie interiéru, dizajn webstránok alebo módu, dá sa predpokladať, že dizajnéri celého sveta sa budú pri svojich návrhoch o túto farbu opierať.

Poďme sa teda aj my s touto kráľovnou krásy v súťaži farieb zoznámiť:)

Koralová ako základ interiérového dizajnu

Ak patríte medzi odvážnejších a čaká vás rekonštrukcia domácnosti, môžete uvažovať vo veľkom a zároveň držať krok s aktuálnymi trendmi. Jedným zo spôsobov je napríklad vybavenie kuchyne v koralovej farbe. Chladnička, umývačka riadu alebo skrinky, to všetko si môžete dať vyrobiť v trendoch roku 2019. Ak sa vám tento krok zdá až príliš zásadný, čítajte ďalej, máme pre vás pripravené aj menej radikálne riešenia.

Farba roka - Living Coral
Zdroj: Pinterest.com

Iným spôsobom ako túto farbu zakomponovať do interiéru je vymaľovanie jednej steny v kuchyni alebo v obývačke koralovou farbou. Vytvoríte tak zaujímavý kontrast a v kombinácii s jednoduchšími doplnkami môže táto farba krásne zafungovať. Tento spôsob zapojenia tohtoročných trendov do interiéru je aj pomerne bezpečný, pretože stenu môžete kedykoľvek premaľovať.

Kuchyňu si môžete oživiť aj obkladačkami v koralových odtieňoch. S na mieru vyrobenými obkladačkami si budete istí, že budú spĺňať očakávania a do vášho novozariadeného interiéru zapadnú ako skladačka.

 

 

 

 

 

 

Jednoduché doplnky

Pre tých, ktorí neplánujú v domácnosti veľké úpravy, no radi by si interiér touto farbou zútulnili, máme pár mini tipov.

Pantone Living Coral
Zdroj: Pinterest.com

Jednoduché podšálky v koralovej farbe osviežia každý interiér. Navyše sú praktické a chránia nábytok. Čo viac si môžeme priať! Aj v Tileme sme už pár takýchto podšálok na mieru vyrábali, no vtedy to nebola koralová, ale obľúbený ľudový motív. Možností je veľa a kreativite sa medze nekladú.

 

Ďalším mini tipom sú keramické misky a nádoby v tejto farbe. Predstavte si krásnu jednoduchú kuchyňu s presklenými skrinkami a z nich žiaria misky v tejto krásnej farbe. Ideálne ak chcete do domácnosti priniesť trochu ženského akcentu.

Coral color dish
Zdroj: Pinterest.com

Vankúše! Vankúše v spálni, vankúše v obývačke, hoci aj na terase. Vankúše jednoducho zbožňujeme. Tak prečo si zbierku neoživiť touto trendy farbou?

Coral pillows
Zdroj: Pinterest.com

Nech sa už rozhodnete koralovú využiť (alebo aj nevyužiť) akokoľvek, dôležité je, aby ste sa doma cítili príjemne, aj keby by ste mali práve plávať proti prúdu súčasných trendov:)