• Domov
  • Ako na to
  • Ako inštalovať keramické obkladačky okolo zásuvky a vypínačov
Škárovanie obkladačiek - inštalácia obkladu za elektrickú zásuvku

Ako inštalovať keramické obkladačky okolo zásuvky a vypínačov

Na kuchynských zástenách bývajú častokrát umiestnené elektrické zásuvky, ktoré slúžia na zapojenie kávovaru, mixéru, či iných kuchynských pomocníkov.

Ako nainštalovať keramické obkladačky okolo týchto zásuviek tak, aby sa nepokazil celkový dojem zásteny? Pripravili sme si pre vás jednoduchý fotopostup ako osadiť zásuvky, prípadne vypínače na obkladačky.

V prvom rade sa pri manipulácii so zásuvkami najprv uistite, že nie sú pod prúdom (tzn., že bude potrebné vypnúť ističe). V prípade, že si na inštaláciu netrúfate radšej sa to zverte na odborníka.

Elektrické zásuvky môžu byť jednozásuvky (ako v našom fotopostupe), dvojzásuvky, trojzásuvky prípadne aj viac zásuviek pokope.

 

Inštalácia obkladu okolo zásuvky

 

Krok č. 1: Ako prvé bude potrebné odšróbovať krytku zásuvky. Pomocou malého skrutkovača uvoľnite a odšróbujte šróbik, ktorým je krytka prichytená.

Krok č. 2: Pod ňou sa nachádza kovový rámček. Šróbiky na rámčeku stačí len trochu uvoľniť tak, aby sa popod rámček  dali vložiť obkladačky. Pre ľahšiu manipuláciu si kľudne môžete sieťku s obkladačkami rozstrihnúť / rozrezať ako bude treba.

Krok č. 3: Následne po nalepení obkladačiek môžete rámček znova upevniť, obkladačky zašpárovať a nakoniec dať naspäť plastovú krytku. Potom sa už len môžete vytešovať z nových originálnych obkladačiek. 🙂