Aké obkladačky vybrať do malej kuchyne?

Zariadiť malú kuchyňu môže dať niekedy poriadne zabrať. Ako dosiahnuť aby bola takáto kuchyňa praktická, ale zároveň aj štýlová? Výber obkladu do tejto konkrétnej kuchynky nechali zákazníci plne v našej réžii.

Keďže sa jedná o záhradný domček, kuchyňa je priestorovo menšia a preto sme sa chceli radšej držať v jemných a neutrálnych odtieňoch. Výrazná farba by v tomto prípade mohla pôsobiť kontraproduktívne a priestor by zbytočne pocitovo zmenšovala.

Aby sme do kuchyne dodali aj trochu farby, ale zároveň aby sme priestor neprehltili výraznou farbou, zvolili sme nakoniec krásnu bledo šedú glazúru.

Obkladačky sme zvolili v tvare obdĺžnikov, vďaka čomu sa celý priestor opticky predĺžil. Kuchyňa teraz pôsobí elegantne a nadčasovo.

Farba špárovky bola v tomto prípade jasná voľba. Odporučili sme bielu špárovku, aby sa kuchynská zástena prepojila s bielou kuchynskou linkou. Pokiaľ máte obavy z bielej špárovky a z jej údržby, stačí ak namáhané miesta (napr. za sporákom a drezom) ošetríte impregnáciou a nemusíte sa obávať zdĺhavého čistenia špár (impregnácia uzavrie porézny povch špár a tým zabraňuje vzniku nečistôt plesní. Pred použitím impregnáciu vyskúšajte na malom kúsku obkladačky, aby ste sa vyhli prípadnej neželanej reakcii na glazúre).

Ak aj vy potrebujete poradiť ohľadne výberu toho správneho obkladu pre váš priestor, radi vám poradíme.