5 spôsobov ako kombinovať biele a čierne obkladačky

Niekedy je menej viac a v prípade klasickej kombinácie bielej a čiernej to platí dvojnásobne. Táto kombinácia  bude vždy moderná a pritom vôbec nemusí byť nudná ako to na prvý pohľad môže vyzerať. Zabudnite na otrepanú šachovnicovú klasiku. Tieto farby ponúkajú omnoho viac variácií. Od uhladenej klasiky, štýlového retra až po dramatický akcent.

Pozrite si 5 originálnych spôsobov ako použiť čierne a biele obkladačky trochu inak 🙂

1. Ombre

Jedná sa o vytvorenie farebných prechodov od najtmavšej farby po svetlejšiu. Obmre v podobe čiernych, šedých a bielych odtieňov dodá vašej stene ten správny šmrnc.

Šesťuholníkové obkladačky v obmre štýle- kombinácia čiernej, šedej a bielej

2. Obkladačky vyskladané do 3D efektu

Obkladačky v tvare diamantov sa dajú vyskladať napríklad aj to takéhoto do 3D efektu, ktorý vytvorí optickú ilúziu.

Diamantové obkladačky vyskladané do 3D efektu

3. Matné a lesklé

Unikátny dizajn vytvoríte spojením matných a lesklých obkladačiek. Vďaka tejto kombinácií dodáte Vášmu bývaniu sofistikovaný nádych. Odraz plameňa sviečky, krbu, či pekného osvetlenia vytvorí príjemnú hru s odrazmi svetla.

Handmade obkladačky kombinácia čiernych matných a lesklých obkladačiek

4. Kontrast v podobe špárovačky

Ak hľadáte výrazný kontrast, kombinácia bielych lesklých obkladačiek s tmavou čiernou špárovačkou je tá správna voľba. Taký istý kontrast dosiahnete aj opačnou kombináciou, spojením matných čiernych obkladačiek s bielou špárovačkou

Čierne matné šupiny s kontrastnou bielou špárovačkou zdroj: https://mercurymosaics.com/blogs/news/5-ways-to-pick-the-perfect-grout-color

5. Vlastný dizajn

Popustite uzdu fantázií a vytvorte si svoj vlastný dizajn. Nebojte sa kombinovať a vytvárať rôzne vzorce, či schémy. Pomocou vlastného dizajnu vytvoríte skutočné umelecké dielo, ktoré dodá Vášmu bývaniu jedinečnosť.

Šesťuholníkové obkladačky-kvet
Diamantové obkladačky-hviezda