4 tipy ako si správne vybrať farbu obkladačiek

Začínate nový projekt a neviete kde začať?

Výber farby je dôležitý faktor a preto Vám prinášame 4 základné pravidlá, ktoré treba zvážiť pri výbere farebnej palety.

Ručne vyrábané keramické obkladačky rôznych tvarov vyskladané do mozaiky s motívom rastliniek.

Okolité miestnosti

Skôr ako sa pustíte do zariaďovania konkrétnej izby, popremýšľajte o tom aké farby a farebné kombinácie sa nachádzajú v ostatných miestnostiach a ako by sa tieto miestnosti dali farebne prepojiť a zladiť tak, aby Váš interiér pôsobil uceleným dojmom.

Gorgeous Scandinavian Interior Design Ideas You Should Know ---- Design Island Modern Ideas Small Rustic Backsplash Color Decor White Table Vintage Black Wood Cabinets Apartment Minimalist Floor Countertop Sink Tiny Dark Storage Ikea Lighting Grey Shelves Red Layout Tile Curtains Country Farmhouse Art Gray Blue Traditional Accessories Window Boho Tiles Industrial Hdb Marble Interior Diner Splashback Living Room Copper Details Styling Bar Pastel Wooden Green Dining Yellow Retro Concrete Decoratio
zdroj: www.pinterest.com

Veľkosť miestnosti

Tak isto ako pri výbere farieb na steny, je rovnako dôležité aj pri výbere farieb na obkladačky brať do úvahy veľkosť miestnosti. Zatiaľ čo tmavé a temné farby môžu pôsobiť útulne a elegantne, môžu tiež spôsobiť, že miestnosť bude opticky vyzerať menšia. Jemné a svetlé farby dokážu priestor príjemne presvetliť a opticky zväčšiť. Pri výbere farebnej schémy je preto vždy dôležité zvážiť s akým veľkým priestorom pracujeme.

These tiles...a hint of 70's influence within the emerald green tone. What a way to brighten up a kitchen whilst still remaining elegant. RG:@perinitiles #birdblackdesign #design #interior #interiordesign #home #lifestyle #kitchen #green #teal #mosaic #tile #splashback #kitchendesign #kitchentrends #wollongong #wollongongdesign by birdblackdesign
www.pinterest.com

Vaša osobnosť

Ktoré farby sú Vaše obľúbené? Môžu to byť napríklad farby ktoré prezentujú Vašu osobnosť, alebo farby ktoré si radi obliekate. Popremýšľajte aj o tom, ako chcete aby Vaša miestnosť pôsobila. Chcete aby bola Vaša kúpeľňa miestom, ktoré osvieži vaše ráno, alebo aby naopak upokojovala vaše zmysly po náročnom dni a vy ste si tak mohli vychutnať relaxačný kúpeľ vo vani plnej bubliniek? Rozhodnutie o farebnosti interiéru by preto malo zodpovedať predovšetkým vašej osobnosti a osobnému štýlu.

Handmade New Terracotta tiles // glazed pink diamond
zdroj: www.pinterest.com

Pravidlo 60/30/10

Jedná sa o pravidlo rozloženia farieb. Toto pravidlo Vám pomôže vytvoriť rovnovážnu farebnú paletu. 60% by mala zastávať primárna farba, 30% by malo zodpovedať sekundárnej farbe a zvyšných 10% môže tvoriť pekný farebný akcent. Tento koncept môžete použiť buď len pri rozvrhnutí dispozície obkladačiek, alebo aj pri zariaďovaní celej izby, či dokonca celého interiéru.

1 MLN Bathroom Tile Ideas
zdroj: www.pinterest.com

Radi Vám poradíme nielen s výberom farby, ale aj so samotným dizajnom obkladačiek. Našu ponuku handmade obkladačiek nájdete na našej webovej stránke www.tileme.sk.